Príbeh AMTS Slovakia a Slovenskej výpravy

Kto sme?

V krátkosti je AMTS Slovakia občianska iniciatíva, založená na silnom a náročnom komunitnom prostredí slovenskej automobilovej scény. Ktorej cieľom je propagácia našej auto, moto a tuningovej kultúry a scény doma, aj vo svete. Svoju existenciu spájame s povestnou automobilovou výstavou Auto, Moto a Tuning Show.


Sme ich dlhodobými partnermi a zastupejeme organizátorov výstavy na Slovensku.

Základné piliere

Hlavnými piliermi našej iniciatívy sú príkladná otvorenosť a profesionalita zo strany organizátorov AMTS, a značný záujem i dobrodružný prístup slovenských motoristov, majiteľov skutočných automobilových skvostov našej scény.

Odkiaľ sme sa zjavili?

Iniciatíva AMTS Slovakia vznikla ako očakávateľný dôsledok dlhoročnej, ukážkovej spolupráce zástupcov auto-tuningových komunít Slovenska a Maďarska, a nesporný záujem slovenských spoločností angažovať sa na medzinárodnej scéne a podporiť takto rozvoj našej automobilovej kultúry.

Podnet prišiel od organizátorov výstavy Carstyling.hu Tuning Show, my sme odvtedy tvrdo pracovali, aby sme túto príležiťosť využili!


Ako sme sa sem dostali?

Carstyling.hu datuje svoju výstavnú históriu od roku 2006. Slovenská výprava od roku 2008. Začínali sme malou expozíciou a vypracovali sme sa na rozlohou najväčší zahraničný stánok na AMTS. Vyhľadávali sme autá do expozície a oslovovali spoločnosti zainteresované v odvetví. Neustály záujem účastníkov a dôvera partnerov je dôsledok lákavého a prominentného podujatia, a veríme, že aj výsledok našej práce.

Je trošku prehnané nazvať jediné auto výpravou, ale tak to začalo.

Kde sme sa to teda dostali?

Dnes máme kontakt a dobré vzťahy s takmer stovkou majiteľov vozidiel hodných, ak nie prekonávajúcich úroveň podujatia. Povedzme si na rovinu, že takýto počet unikátnych výstavných vozidiel, by bol zaujímavý na ktorejkoľvek domácej auto-moto akcii. Ich záujem a prístup si však treba získať a zaslúžiť.

Práve pripravujeme deviatu slovenskú výpravu, už pod názvom AMTS Slovakia, a záujem účastníkov je naďalej veľký. Vážime si to a neprestávame pracovať na zlepšovaní podmienok ich účasti a celkovej prezentácie slovenskej výpravy.

Vďaka komu sme tu?

Poďme pekne od začiatku.


Musíme spomenúť Okush-a, jeho Hondy, ako aj posledný ošial, Nissan GTR, ktorý pri nás stál od prvého ročníka a má na svedomí účasť viacero ďalších vozidiel. Slovakia Ring, ako hlavný partner prvého veľkoplošného slovenského stánku v štýle boxovej uličky, v roku 2013. V danom roku nás tiež podporili: ZAWE Autoservis, SANFOG – predajca chladiacich systémov a bezdrôtových led lámp, spoločnosť Eko-Fishland, spoločnosť Spandex – popredný dodávateľ materálov a riešení pre digitálnu tlač, signmaking a prezentačné systémy, a okrem iného distribútor autofólií, ďalej autolakýrnická firma Xtreme Kolor. Jednu časť stánku prepravila spoločnosť ERFOLG a druhú náš vtedajší spolupracovník János Molnár.

V tomto roku sa k nám prvýkrát pridali aj chalani z TuningBattle. A nadviazali sme prekvitajúcu spoluprácu s Pavlom Onderíkom a jeho dieľnou Hederik Tuning, ktorému tiež vďačíme za podporu vo forme výstavných konštrukcií.

Prelomový moment nastal v mediálnej oblasti, keď sme sa dostali pod krídla legendárneho slovenského Cobra Tuning-u a ich populárneho portálu Tuning.sk.


V priebehu nasledujúcich rokov nám pomohli zveľadiť stánok spoločnosti ako Autocar – jednotka na našom trhu v predaji ťažných zariadení a prívesných vozíkov, autoservis a tuningová dieľňa JapGarage a predajca rôznorodých automobilových doplnkov Pedro Tuning. Mediálne nás podporila tiež najfrekventovanejšia motoršportová webstránka na slovensku Autosportfoto.sk.

Novú kapitolu sme otvorili partnerstvom so spoločnosťami A-M-A Exhaust Systems z Modry, spoločnosťou Wenon, ktorá vyrába a distribuuje autorohože pre automobily a Karting Arénou Plešivec, kde sa určite musíte zastaviť ak máte radi piskot gúm a ostré súboje. Tieto spoločnosti nám pomáhajú s propagáciou podujatia, zlepšením podmienok pre účastníkov výpravy a v neposlednom rade sa sami prezentujú na podujatí.


Aj touto cestou sa im chceme poďakovať za akúkoľvek formu podpory!

Kam smerujeme?

Máme za sebou dlhú cestu. Viacerí z našich partnerov sú s nami od začiatkov. Sústreďujeme sa na rôznorodosť, kvalitu a nevšednosť. Záleží nám na vzťahoch a prístupe partnerov aj účastníkov. Z roka na rok s nami má záujem cestovať a vycestuje viac majiteľov výnimočných áut, zaujímavých ľudí a spoločností, ktoré za nimi stoja.

Aj preto sa môžeme pochváliť tým, že výstavná plocha exkluzívneho slovenského stánku na AMTS narástla na viac ako stonásobok prvej slovenskej expozície!

Chceme prispieť ku kvalite výstavného, zrazového a komunitného prostredia doma na Slovensku.

Ale nechceme byť navždy hosťami v zahraničí. Máme veľa cieľov, ale zostaneme verní myšlienke a skutočnosti, že naša iniciatíva prekročila hranice a dokázali sme, že slovenská automobilová scéna má čo ukázať.


Pomôžte nám v budúcnosti ukázať, že vieme aj hostiť podujatie kvalitou a rozsahom porovnateľné s AMTS, u nás doma, na Slovensku!

Staňte sa aj Vy našimi partnermi pri budúcich aktivitách, pridajte sa k výprave, alebo nám pomôžte zviditeľniť sa. Nezáleží na tom, či ste jednotlivec, dielňa, auto-klub, združenie, spoločnosť alebo čitateľ, ktorý nerozumel väčšine z toho, čo sme tu o sebe uviedli. Vyzývame Vás k spolupráci!


Tešíme sa z Vášho záujmu a počítame s Vami v budúcnosti!

Pomôžte nám poďakovať sa našim partnerom a zdieľajte našu stránku s partnermi, nech nikomu z fanúšikov neunikne, vďaka komu sa na nás môžu každoročne tešiť!

REGISTRAČNÉ FORMULÁRE

Chcete zaregistrovať svoje auto a alebo byť partnerom kontaktujte nás!